Morbi pretium ex nec justo malesuada dignissim.

Prišiel čas konať. Spoločne. Zodpovednosť za seba máme vo vlastných rukách

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) je vysoko rešpektovaným subjektom a jej úlohou je vytváranie odbornej platformy pre rozvoj odboru.

Organizuje najväčšie a najprestížnejšie kongresy pre všeobecných lekárov na Slovensku v Šamoríne – Čilistove, je partnerom mimoriadne populárnych Akadémií medicínskeho vzdelávania (www.akademialekarov.sk).

Dlhodobo absolvuje rokovania v zdravotných poisťovniach, Sociálnej poisťovni, ÚDZS, NCZI, MZ SR či NR SR. Je za nami obrovský kus práce. Zásluhou SVLS došlo v posledných rokoch k historickým zmenám vo všeobecnom lekárstve, ktoré natrvalo zmenili jeho kompetencie aj spôsob financovania. Dlho sme na ne čakali, ale je to iba začiatok. Čaká nás ešte veľmi dlhá a kľukatá cesta k tomu, čo si všeobecné lekárstvo a jeho lekári naozaj zaslúžia.


Keď sme pred časom oznámili, že niekoľko rokov si sami vyjednávame podmienky v zdravotných poisťovniach, kolegovia sa na nás opakovane začali naliehavo obracať s požiadavkou, aby sa k nám mohli pridať. Chcú mať „všetko na jednom mieste“ - odbornú garanciu, právnu bezpečnosť aj ekonomickú profesionalitu. Dôveryhodne, transparentne, zrozumiteľne. Presvedčil ich vysoký odborný kredit SVLS, jej výsledky aj naša znalosť práva a ekonomiky.

Výbor SVLS sa preto rozhodol vytvoriť exekutívny nástroj aktivít SVLS – Alianciu všeobecných lekárov Slovenska (AVLS).

Jej účelom je zabezpečiť právnu bezpečnosť a ekonomickú prosperitu všeobecných lekárov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Všeobecní lekári tak majú konečne po rokoch vlastnú spoločnú inštitúciu – uznávanú organizáciu s právnym a ekonomickým kreditom spoločne s renomovanou odbornou spoločnosťou. A iba pre všeobecných lekárov.


Aliancia všeobecných lekárov Slovenska

Cielom AVLS je zabezpečiť právnu bezpečnosť a ekonomickú prosperitu všeobecných lekárov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
Našimi prioritami sú:
  • Rokovania so zdravotnými poisťovňami a Sociálnou poisťovňou na základe vyvážených vzťahov. Podrobná a dôkladná právna a ekonomická analýza predložených zmlúv a ich dopadov na fungovanie ambulancií všeobecných lekárov.
  • Po dôkladnej komplexnej analýze zrozumiteľné vysvetlenie obsahu zmlúv a ich právnych a ekonomických dôsledkov. Následne odporučenie podpísať alebo nepodpísať analyzovanú zmluvu.
  • A to najdôležitejšie - každý poskytovateľ zdravotnej starostlivosti si na základe odporúčania/neodporúčania AVLS podpisuje zmluvy sám, aby mal nad prevádzkou svojej ambulancie plnú kontrolu.
Fusce mauris

Etiam ante nibh, condimentum nec risus vitae, tempor cursus ante.

Read more

Neque metus

Condimentum sit amet sem vitae, gravida tristique nibh. Donec in.

Read more